bcgazmetanmedias
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

EDITORIAL: De ce am pierdut? (CSU Ploiesti - Gaz Metan 75-72)

In jos

EDITORIAL: De ce am pierdut? (CSU Ploiesti - Gaz Metan 75-72) Empty EDITORIAL: De ce am pierdut? (CSU Ploiesti - Gaz Metan 75-72)

Mesaj  Mircea Lun Feb 27, 2012 6:18 am

Gaz Metan a pierdut in aceasta seara partida disputata in deplasare la CSU Ploiesti, scor 75-72. Meciul poate fi caracterizat printr-un singur cuvant: FRUSTRANT.

As putea prezenta cronica acestui meci, dar prefer sa nu o fac. Prefer sa prezint meciul din punctul meu de vedere, al fanului BC Gaz Metan Medias.

Nu contest corectitudinea arbitrilor, dar este cert ca au existat unele faze in care ei nu au decis corect. Si nu o spun eu, ci cei care stiu mai mult despre baschet decat mine, dar majoritatea au fost in defavoarea echipei pe care o sustin. Alt element ce ne putea aduce azi victoria este Ivan Ivanovic. S-a observat lipsa pivotului ce facea legea sub panou. Sa speram ca Ivanovic va fi recuperat pana sambata, cand jucam acasa cu Timisoara.



Am spus ca meciul poate fi caracterizat ca fiind “frustrant”. Asta deoarece, desii a inceput slab partida si a fost condusa si cu 14 puncte, Gaz Metan a reusit sa revina chiar si la 1 punct. Finalul a fost unul agonizant. Am reusit sa ne mentinem timp de cateva minute cap la cap cu ploiestenii, insa fara sa preluam conducerea. Din pacate pentru fanii medieseni, probabil datorita sangelui rece cu care au abordat finalul de joc, prahovenii au castigat derby-ul etapei, scor 75-72.

Revin la problema arbitrajului si recunosc ca probabil din subiectivitate am tendinta de a contesta orice arbitraj “suspicios”. Insa, nu spun doar eu ca azi nu am avut parte de un arbitraj corect, ci si fani ai baschetului, suporteri ai altor echipe. Totusi, nu trebuie sa dam vina pe arbitraj, desii daca aveam parte de unul mai bun, consider ca am fi castigat meciul. Nici jucatorii Ploiesti-ului nu au facut un meci foarte bun. Daca gazistii se concentrau mai mult, eu cred ca alta ar fi fost soarta acestei partide.

Repet, acesta este doar punctual meu de vedere, nu pretind ca ceea ce am scris mai sus este neaparat adevarat.

Cu respect, Catalin Chirila. Exclamation
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum