bcgazmetanmedias
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IMN

+10
romi
SoLiD
cHeLo0
wade
cineva
Paul
Mircea
Gazistul
minitehnicus
Maghiaru
14 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

IMN Empty IMN

Mesaj  Maghiaru Lun Aug 16, 2010 11:57 pm

Avem de gand sa facem un imn pentru echipa de baschet asa ca nu ezitati si veniti cu propuneri cel mai bun primeste o bere Razz cheers
Maghiaru
Maghiaru

Mesaje : 314
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 51

Sus In jos

IMN Empty IMN

Mesaj  minitehnicus Mar Aug 17, 2010 9:45 pm

La sticla sau la pet???? Basketball
minitehnicus
minitehnicus

Mesaje : 267
Data de inscriere : 14/08/2010
Localizare : Medias

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Mier Aug 18, 2010 12:38 am

ooo pai pentru o bere ?Smile) da frate si tu 2 - 3 lazi..sa vezi cum vin propuneriile:))
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN Empty Motivare

Mesaj  Mircea Mier Aug 18, 2010 1:09 am

Ok,eu pun la bataie 4 ( patru ) lazi ( gratare ) de beri,pentru cel sau cei care vin cu forma definitivata a imnului pentru clubul de baschet al Gazului Metan,pana la data de 15.09.2010,Mult succes si spor la treaba. Basketball Basketball
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Mier Aug 18, 2010 1:25 am

OK. Spune-mi te rog cum sta treaba cu Street Ball ? Ca nu prea le inteleg ! ms
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN Empty Street Ball

Mesaj  Mircea Mier Aug 18, 2010 1:41 am

Gazistul a scris:OK. Spune-mi te rog cum sta treaba cu Street Ball ? Ca nu prea le inteleg ! ms
Regulamentul turneului de Streetball


Fiecare echipa va avea in componenta 3 jucatori + 1 rezerva (optional).
In momentul inscrierii, fiecare echipa va preda o lista cu numele si CNP-ul jucatorilor, respective numele echipei. Pentru joc, nu va putea fi introdus ulterior nici un jucator care nu se afla pe lista initiala.

Streetball-ul se va desfasura pe 2 categorii : Baieti si Fete.

Fiecare jucator este obligat sa aiba asupra sa buletinul pe durata desfasurarii evenimentului, pentru a putea fi identificat conform listei de joc.

Echipa castigatoare va fi cea care marcheaza mai repede 11 puncte, sau cea care conduce la finalul celor 10 minute de joc. In caz de egalitate, fiecare jucator aflat in teren la sfarsitul timpului regulamentar, va executa cate 1 aruncare libera, iar in urma totalului de cosuri marcate/echipa se va desemna castigatoarea. Timpul de 10 minute curge indifferent daca mingea este jucata sau nu.
Nu exista timp limita pentru atac! (cu exceptia time-out)
Fiecare echipa are dreptul la cate un TIME-OUT de 1 minut. Fiecare echipa trebuie sa faca schimbari nelimitate insa acestea trebuie anuntate oficialului de la masa si efectuate cand mingea nu este jucata.

Cosurile de 3 puncte valoreaza 2 puncte
Restul cosurilor (2 p, libere) valoreaza 1 punct

Fiecare echipa are dreptul la 4 faulturi, incepand cu al-5-lea , echipa adversa urmand sa execute cate 1 aruncare libera/fault cu valoare de 1 punct.

Echipa care recupereaza mingea aruncarii ratate de echipa adversa, trebuie sa scoata mingea in afara suprafetei de 3 secunde (caciula) inainte de a incerca la randul ei o aruncare la cos.

Repunerea mingii in joc dupa cos marcat, se va face de echipa care a primit cos. Aceasta va repune mingea de la semicercul de la mijlocul terenului. Tot de la semicerc se vor efectua si schimbarile.

Fiecare meci va avea un official care va nota scorul. Echipele se vor arbitra singure, solicitand dupa caz : out, fault, pasi, dublu dribbling etc. In caz de neintelegere, oficialul de scor va valida sau nu solicitarea echipei.

Orice comportament antisportiv sau lipsit de fair-play fata de adversary sau oficiali atrage dupa sine descalificarea echipei din competitie.

Sistemul competitional va fi stability ulterior, in functie de numarul echipelor participante.
Jocurile se vor disputa in sistem de grupe, urmand ca din fiecare grupa sa se califice primele 2 echipe care au numarul de victorii mai mare. In caz de egalitate la victorii se va face diferentierea conform cosaverajului.

In afara acestor reglementari, streetball-ul se va desfasura dupa regulamentul jocului de baschet.

Locurile 1,2,3 vor fi premiate. Pe langa acest fapt, vor mai fi organizate diferite concursuri de aruncari dotate cu premii. Regulamentul specific al acestora va fi prezentat la fata locului.

Va asteptam in numar cat mai mare si va dorim mult success !
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Mier Aug 18, 2010 1:46 am

Ok ! Multumesc mult de tot ! Vorbim si despre asta maine la sedinta ?
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN Empty Sedinta

Mesaj  Mircea Mier Aug 18, 2010 1:53 am

Gazistul a scris:Ok ! Multumesc mult de tot ! Vorbim si despre asta maine la sedinta ?
Printre multe altele vom discuta si despre organizarea turneului de streetball.
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Mier Aug 18, 2010 1:54 am

Ok. Sa speram ca ne adunam multi maine !

www.gazistul.tk
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Paul Vin Aug 20, 2010 8:47 pm

uuuh ultimul e tare de tot...chiar impresionant!
Paul
Paul

Mesaje : 109
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 33

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  cineva Sam Aug 21, 2010 12:28 am

daca sa gasi un text pt. ultimul ar fii minunat
cineva
cineva

Mesaje : 30
Data de inscriere : 19/08/2010

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  cineva Sam Aug 21, 2010 12:42 am

BVB Fans in Berlin 19.04.08 einfach HAMMA
ia uitativa la asta pe youTube
cineva
cineva

Mesaje : 30
Data de inscriere : 19/08/2010

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Paul Sam Aug 21, 2010 3:43 am

domnul Mircea, dumneavoasta stiti versuriel imnului din Bamberg? Poate ne putem inspira putin de acolo...linia melodica e potrivita.
Paul
Paul

Mesaje : 109
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 33

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Sam Aug 21, 2010 3:44 am

Da...dar ar trebuii sa stim cu toti engleza...sau pe ce limba se canta...germana...
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Paul Sam Aug 21, 2010 3:48 am

nu neaparat...il traducem, il adaptam. Poate nici nu se potrivesc ideile imnului lor cu echipa noastra.
Paul
Paul

Mesaje : 109
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 33

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Sam Aug 21, 2010 3:48 am

da...aici ai zis bine !
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Mircea Sam Aug 21, 2010 4:12 am

Buna,linie melodica intr-adevar este buna,textul il cunosc,putem adapta si in romaneste cred eu fara probleme,mai trebuie sa facem o melodie cand iasa jucatorii la incalzire,si cu aceea melodie sa se dechida,la fiecare meci show-ul,si mai trebuie sa avem cel putin 4 melodii pe care sa le cunoastem bine si pe parcurs sa le prinda si spectatorii,toata sala sa cante,si atunci sa vedeti show.Eu spun ca vom reusii.
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Sam Aug 21, 2010 4:16 am

Mi-as dorii sa ne ridicam al nivelul sibienilor
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Sam Aug 21, 2010 4:18 am

Eu zic ca ar fi bine sa incercam si cu afise....sa scriem pe ele..iubitorii de baschet...care doresc sa incurajeze echipa sa o conduca spre castigarea campionatului...etc ! Ca nu are rost sa chemam prieteni vecini , kre nu au nici o treaba cu baschet...trebuie sa facem rost de oameni care cunosc acest sport .
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Mircea Sam Aug 21, 2010 4:27 am

Aici ai perfecta dreptate,ideea mea este cu cat sunt mai multi cunoscatori de baschet in galerie cu atat va deveni mai puternica si spectacolul va fi mai mare,intensitatea va fi mai mare,ceea ce simte si spectatorii,dar mai important si echipa care va prinde aripi,si in unele cazuri,poate face diferenta pe parchet,de asta spuneam sa fie cat mai putini de la fotbal,ei traiesc fotbalul cu o intensitate,si baschetul cu alta,asta simpte si sala si echipa,asta e ideea.
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Sam Aug 21, 2010 4:29 am

Da..si in legatura cu Liderul de galerie...cel ce va conduce galeria.......am auzit ca ma vor pe mine k lider de galerie...dar trebuie sa vb la sediinta urmatoare...sa vrea toata lumea k eu sa fiu lider ....sa fie toata lumea de acord !
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Paul Sam Aug 21, 2010 4:38 am

imi spuneti va rog daca stiti unde pot gasi negativul imnului din bamberg? pe melodie imi vin mai bine idei

Paul
Paul

Mesaje : 109
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 33

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Mircea Sam Aug 21, 2010 4:41 am

Paul a scris:imi spuneti va rog daca stiti unde pot gasi negativul imnului din bamberg? pe melodie imi vin mai bine idei
incerc sa-l fac rost,am catva prieteni din domeniul muzicii,nu cred sa fie problema sa nu-l gasim am sa te tin la curent.
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Sam Aug 21, 2010 4:55 am

Da..si in legatura cu Liderul de galerie...cel ce va conduce galeria.......am auzit ca ma vor pe mine k lider de galerie...dar trebuie sa vb la sediinta urmatoare...sa vrea toata lumea k eu sa fiu lider ....sa fie toata lumea de acord !
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN Empty Re: IMN

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum