bcgazmetanmedias
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IMN

+10
romi
SoLiD
cHeLo0
wade
cineva
Paul
Mircea
Gazistul
minitehnicus
Maghiaru
14 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Mircea Sam Aug 21, 2010 5:02 am

Gazistul a scris:Da..si in legatura cu Liderul de galerie...cel ce va conduce galeria.......am auzit ca ma vor pe mine k lider de galerie...dar trebuie sa vb la sediinta urmatoare...sa vrea toata lumea k eu sa fiu lider ....sa fie toata lumea de acord !
Leader-ul trebuie sa-si cunoasca bine atributiile,el trebuie sa fie,pe langa motorul galeriei,un model pentru ei,un model bun bine-ntelesc,trebuie sa fie bun organizator,trup si suflet pentru echipa de baschet Gaz Metan,trup si suflet pentru galerie,trup si suflet pentru spectatori,trup si suflet pentru Medias,care este cel mai frumos oras din lume,pentru mine,el va participa la sedinte cu antrenorii,cu conducerea clubului,si va trebui sa fie vocea tuturor suporterilor,nu numai a galeriei de baschet,daca crezi ca te poti inhama te voi sustine sa devii un leader adevarat.
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Sam Aug 21, 2010 5:04 am

O sa incerc...am fost lider si la fotbal , dar la baschet e cu totul altfel.....pai ori lider ori mascota....una din doua rendeer
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Paul Sam Aug 21, 2010 5:08 am

Laughing trebuie sa te gandesti acuma bien ce vrei si mai ales ce crezi ca poti sa faci.
Paul
Paul

Mesaje : 109
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 33

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Paul Sam Aug 21, 2010 5:09 am

ar fi bine ca liderul de galerie sa fie dotat cu un microfon conectat la sistemul de sonorizare a salii pentru a putea baga mai bine in priza si oamenii din sala.
Paul
Paul

Mesaje : 109
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 33

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Sam Aug 21, 2010 5:10 am

Pai la amandoua ma descurc....dar daca este vreo persoana care este 100% cu baschetu,,,care are echipa de baschet la inima , care e nelipsit la meciurile de acasa , atunci sa fie aceea persoana lider , iar eu sa fiu mascota.....ori una ori alta..mi-e infiferent
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Mircea Sam Aug 21, 2010 5:12 am

Gazistul a scris:O sa incerc...am fost lider si la fotbal , dar la baschet e cu totul altfel.....pai ori lider ori mascota....una din doua rendeer
eu zic ca e pacat sa te plafonezi la mascota Wolfi,mascota o sa stea jos in sala,pe parchet,pe langa majorete,iar in pauza mare vrem sa facem concursuri de aruncari libere,eliminatorii,intre Wolfi si spectatori,fiecare spectator plateste 5 lei,primeste niste talpici sa nu zgarie parchetul si arunca la cos,cine castiga la urma ia toti banii,daca castiga Wolfi se vor aduna in caseria fan clubului,pentru diferite nevoi,eu cred ca tu ca leader ai mai mult potential.
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Sam Aug 21, 2010 5:20 am

ok cheers
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Paul Sam Aug 21, 2010 5:45 am

ati spus ceva de faza aia : "cine e gazist hai in picioare" ..sau ceva de genu. Pe ce melodie ati spus ca se poate face?
Paul
Paul

Mesaje : 109
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 33

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Mircea Sam Aug 21, 2010 5:50 am

Paul a scris:ati spus ceva de faza aia : "cine e gazist hai in picioare" ..sau ceva de genu. Pe ce melodie ati spus ca se poate face?
ridicatee daca esti gazist,ridicatee daca esti gazist,pe melodia GO WEST,Pet Shop Boys,este primul link din cele trimise de mine,se potriveste super,ar merge bine si e ceva nou si in linkul al 5-lea se aude bine.
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Paul Sam Aug 21, 2010 5:55 am

pe asta eu zic ca ar merge imnul bine...
trebuie vazut. Pana acum aveti ceva idei de versuri pentru imn?
Paul
Paul

Mesaje : 109
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 33

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Mircea Sam Aug 21, 2010 6:00 am

am si eu ceva,am mai vorbit cu cineva,de fapt 2 persoane sa le adunam impreuna,sa arate cat mai bine si dupa aceea vrem sa-l inregistram cu o formatie si sa facem un video clip tare,cu fani,galerie,secvente din meciuri si apoi sa-l anuntam legal ca imnul formatiei de baschet Gaz Metan Medias si dupa aceea sa-l auzim in deschidere la fiecare meci.
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Sam Aug 21, 2010 7:12 pm

Si pana la urma..mascota o sa fie omu acela ce a zis k arunca bine la cos ?
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Mircea Sam Aug 21, 2010 7:22 pm

da,si mai avem un baiat care joaca baschet la echipa a doua,vezi daca ne intalnim miercuri,25.08 nu uita sa aduci textele de la cantarile pe care le stiti .
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Sam Aug 21, 2010 7:26 pm

Dar eu zic ca nu are rost sa le mai scriu pe foaie , fiindca majoritatea cantecelor sunt scurte....alea se invata in 10 secunde.....o sa ne adunam intro zi cand avem un amical la Medias sau la antrenament..si o sa cantam , o sa invete lumea atunci...sunt scurte cantecele , si se invata pe loc
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  wade Lun Aug 23, 2010 5:25 pm

https://www.youtube.com/watch?v=gX-HP7V4aaw

uite o melodie care cred ca s-ar potrivi la intrarea echipei pe teren si inceputul meciului , tribunele ar fi captate de atmosfera si totul se incinge, promite un meci mare

ce ziceti??

wade

Mesaje : 17
Data de inscriere : 23/08/2010
Localizare : Miami

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Paul Lun Aug 23, 2010 6:34 pm

gaseste niste versuri potrivite in romana sau engleza si e ok
Paul
Paul

Mesaje : 109
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 33

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Mircea Lun Aug 23, 2010 6:50 pm

este super tare,trebuie neaparat adaptat pentru galeria noastra,trebuie gasit si niste texte tari,cat de repede posibil ca sa-l poata invata galeria si sa-l introducem in repertoriu inca de la primul meci de acasa,culmea cu Sibiul care vor fi in numar mare la Medias si sa-i surprindem tare.
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Paul Lun Aug 23, 2010 7:03 pm

cu imnul cum mai stam?pe mine ma mai chinuie talentele cate odata dar nu vrea iasa mare lucru
Paul
Paul

Mesaje : 109
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 33

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Mircea Lun Aug 23, 2010 7:07 pm

am vorbit cu cineva din domeniul muzicii din Sibiu si lucreaza la text si melodie,a primit ceva exemple de la mine,vrem sa facem ceva profesionist,iar imnul sa-l prezentam oficial in deschiderea turneului de streetball.
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Paul Lun Aug 23, 2010 7:10 pm

ok, foarte bine. Foarte bine ca ati luat legatura cu oameni profesionisti.
Paul
Paul

Mesaje : 109
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 33

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Lun Aug 23, 2010 7:12 pm

excelent ! Sa speram ca va iesii ceva frumos
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  wade Lun Aug 23, 2010 7:25 pm

Cand intra-n sala , nu ne e fricaaa sau Venim la sala , si n-avem frica
Avem in minte , Doar o echipaaa
Vrem sa o sustinem , cand ii e greu
Sa-I fim alaturi ,acum si mereu

Gaz Metan Gaz Metan
Gaz Metaan , Gaz Metaaaaaaaan

sau la refren in loc de Gaz metan , Gaz metan merge Hai Gazuu , Hai Gazuuu , hai Gazuuu Hai Gazuuuuu !!

asta ar putea fi o strofa , daca aveti ceva inbunatatiri putem modifica sa sune cat mai bine si sa prinda la public ...
apoi trebuie sa mai compunem inca o strofa si ajunge !!! o sa sune super ca le repetam de cate 2-3 ori ...si 5 minute o sa fie sigur

pareri?

wade

Mesaje : 17
Data de inscriere : 23/08/2010
Localizare : Miami

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Mircea Lun Aug 23, 2010 7:27 pm

super wade,tine-o tot asa,avem nevoie de mai multi ca tine,care sa se implice,inca o data bravo.
Mircea
Mircea
Admin

Mesaje : 253
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 59
Localizare : Medias

http://www.bcgazmetanmedias.ro

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Gazistul Lun Aug 23, 2010 7:32 pm

Oooooooooooo(cu mainile intinse in fata) HAIDEEE GAZULEEEE OOOOOOOOOOO , NOI PENTRU TINE CANTAM TOTIII , SI DACA TUUUU , TE VEI LUPTAAAA , DE BUCURIE VOI SARII SI VOI CANTAAAAA , DOUA CULORII , CE LE ADORRRR VOI CANTA PENTRU TINE PANA MORRR ! ALEEE ALEEE ALEEEE ALEE HAI GAZULEEEE ALEEE ALEEEE ALEEE HAI GAZUULEEE... cam asa ceva..sau la sfasit modificam...zicem altceva in loc de alee alee hai gazulee..sau cum vreti Razz
Gazistul
Gazistul

Mesaje : 553
Data de inscriere : 15/08/2010
Varsta : 34

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  wade Lun Aug 23, 2010 7:34 pm

Cu toate ca nu sunt foarte optimist in legatura cu galeria . nu cred ca o sa vina oameni seriosi , care sa strige din rasputeri meci de meci .. ar fi foarte frumos , dar Nu vad in stare in medias sa se stranga macar 100 de oameni, caci totusi sala e mica si se vor face auziti..si apoi dupa inceput daca se dovedesc seriosi sala vor fi alaturi , dar eu nu vad acesti 100 de oameni care sa strige ..

Mai bagati si voi cateo idee cate ceva .. ca doar de 1 singur nu poti compune cantece ... uitati-va cati sunt la river , la boca.. la dinamo , .. la panathinaikos .. app de panath .."horto magiko" intradevar magic .. dar niciodata in romania nu ai sa vezi asa ceva !!!

wade

Mesaje : 17
Data de inscriere : 23/08/2010
Localizare : Miami

Sus In jos

IMN - Pagina 2 Empty Re: IMN

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum